Štít města Poděbrad 12. – 13. 9. 2015

Ač nevyzváni, podáváme hlášení o místním závodě v Poděbradech.
Snad poprvé se v Poděbradech fajrbóly dostali do defenzivy oproti jiným třídám. Pět čtyřistadvacítek a pět evrop ucítili příležitost a tři farbóly se rázem staly obětí psychické šikany v podobě peprných vtípků o naší zvenčí nepodpořené menšině. Ale pravý fajrbolník se nevzdává bez boje a všechny nactiutrhačné a dehonestující poznámky jsme odvraceli s grácií mrože na souši. Nezbylo nám, než ukázat až na vodě, která lodní třída je pravým vládcem poděbradských vod.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Unylé dvacky
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Dominující fajráci

Přiznám se, že to byla pro mě též motivace k podání neobyčejného výkonu. Závod začal vlastně již v pátek poněkud pozvolna gradující zábavou. V deset večer jsem chtěl kulturně uspokojen odejít domů, ale nakonec jsem se připotácel k loži před druhou ráno, bujaře netuše, že je již tak pozdě.
Ráno mě přivítala neobvykle silná gravitace a nechuť k jakékoliv rychlosti. První den za slabého proměnlivého větru jsme odjeli celkem 4 rozjížďky. Zde bychom chtěli závodní komisi kvitovat návrat ke kořenům, tzn. 3 rozjížďky, pak pauza na obídek a nakonec ještě 1 rozjížďka. Prostě lázeňský styl. První startovali Fajráci 3 kola a po nás dvacky 2 kola a po nich Evropy, obé po 2 kolech. Vysvětlení jen pro znalé, nejednalo se o cyklistický závod tříkolek a kol, protože ta kola byly vlastně trojúhelníky.
Tak a teď ať se chytí za nos ti, kteří mohli přijet a nepřijeli. Po druhé rozjížďce si fajráky zavolala na vodě komise k sobě… čekajíce co si na nás zase vymysleli, jsme ku svému překvapení každý do ruky obdržel půllitřík pivečka. Hmmmm, v horkém sobotním slabovětrném počasí to chutnalo vskutku excelentně. V historii našeho klubu to považujeme za významnou Poděbradskou inovaci. Už dlouho jsem neviděl, že by posádky mezi rozjížďkami byly tak uvolněné, přátelské a i já jsem pocítil náhlý příval nefalšované radosti ze sportu. Čtyřistadvacítky utřely nos. Po třetí obídek, po obídku ještě jednu rozjížďku. Tak nějak si představuji komorní lázeňský závod. Sobotní mejdánek proběhl jako kulturní tečka prvního závodního dne na velmi slušné úrovni, jen pravověrní dvackaři museli domů na večerníček a pak spát.
Nedělní větřík byl poněkud nevyzpytatelně přerývaně prudší, takže se několik lodí osvěžovalo při rozjížďkách a to nikoliv pivem, ale koupelí. Po poslední plánované 6. rozjížďce, značně umlácení z poryvů, změn, stočení a baf jsme pelášili domů, avšak byli jsme navráceni komisí zpět s vysvětlením, že když to tak pěkně fouká, tak si dáme jednu rozjížďku nad plán.
Co k tomu všemu ještě dodat. Byli jsme dvackařema tak vyhecováni, že jsme dojížděli do cíle s nimi, i když startovali 5 minut po nás, ale měli o kolo méně. Když nám jako lodní třída vyhlásili třídní boj, museli jsme je naší rudou koulí umlátit. Povedlo se. Ukázali jsme jim, kam patří a do příští sezóny mají zase fajráci u nás v oddíle navrch, i když začínáme být už v nevýrazné menšině. Doufám, že na Toušeňském poháru v příštím roce bude účast fajráků hojná a tentokrát budeme my pokřikovat na dvackaře “Jedou dvacky tenhle závod? Já je mezi těma krásnejma hranatejma loděma ani nevidím?“
Fajrákům zdar a z Poděbrad ahoj.
Jirka Šindýlek

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s