Dlouho očekáváné letní soustředění začíná již tento víkend!

Znovu po roce ožije areál poděbradského jachtingu letním dětským soustředěním. Letos se intenzivního týdenního jachtařského výcviku zúčastní téměř pětadvacet dětí.

DSC_0268

Fotografie ze soustředění 2017

 

„Někteří z účastníků jsou již pokročilí, ostřílení jachtaři, některé děti se budou s jachtingem teprve seznamovat,“ říká Josef „Chozé“ Čermák, jeden z organizátorů akce. Mezi dětmi jsou totiž kromě členů poděbradského klubu i úplní začátečníci, kteří si chtějí jachting vyzkoušet.

Během týdenního soustředění mladí jachtaři projdou teoretickou přípravou a školením bezpečnosti. Těší se ale zejména na praktické tréninky na vodě. Při nich si vyzkouší jak jednoposádkové lodě (zejména lodní třídy Optimist a Evropa), tak dvouposádkové (lodní třída 420). Ti pokročilí se budou moci svézt i na lodních třídách Fireball a Pirát.

„Děti rozřadíme do skupin podle zkušeností, které s jachtingem mají. Budou se jim věnovat zkušení kluboví trenéři,“ říká Pavel Baudyš, který letošní soustředění vede. Spolu s ním se do organizace zapojily a ještě zapojí na dvě desítky členů poděbradského jachtklubu.

 

 Nová podlaha v lakovně, loděnice je připravená na soustředění

 

Vše je nachystáno a i dlouhodobá předpověď počasí akci přeje.

Takže dobrý vítr a brzy ahoj!

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s