Nikča a Anet vezou z Mácháče stříbro, závodilo se i na Bezdrevu

Mladé poděbradské jachtařky uspěly na pohárovém závodě lodní třidy 420 na Máchově jezeře. Po víkendu si vezou domů cenný kov.
86034d73-8e1c-467c-839d-8a156188f017
V závodech jelo šest lodí LT 420. Dopoledne foukalo velmi málo. Na vodu se šlo až odpoledne. Odjela se pouze jedna rozjížďka. V té se posádka Anet a Nikoly Lickových umístila na 3. místě. Na 5. místě se umístila chlapecká posádka Marek Jaroš a Jiří Čeněk (také z Poděbrad).
V neděli přál vítr jachtařům více. Foukalo 3-5 m/s. Děvčatům se dařilo. Odjely se 3 rozjížďky, ve kterých se děvčata umístila na druhém, prvním a druhém místě. Mára s Jirkou si v neděli zajeli šesté, čtvrté a páté místo.
„Tyto závody nám dodaly mnoho zkušeností. Zjistily jsme, že i po spadnutí na poslední místo dokážeme všechny dojet a skončit na krásném druhém místě,“ uvedly poděbradské závodnice.
„Organizace závodů byla skvělá, zázemí prvotřídní! Bylo nám líto, že byl na nás slabý vítr a dlouho se čekalo mezi rozjížďkami na vítr. Na Máchově jezeře je jachting velmi specifický! Nevíme jak je to možné, ale jeli jsme celé kolo na stoupačku, zatímco ostatní jeli normální kurzy,“ smála se poděbradská chlapecká posádka, která se umístila na pátém místa.

 

Poděbradský oddíl měl své zástupce i na Bezdrevu. Kde v LT Pirát vybojovali Petr s Jirkou sedmé a Chosé s Pavlínou desáté místo.

Ahoj!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s