Závodů Hurá do školy se zúčastnilo 35 posádek

Poslední prázdninový víkend se na poděbradském Jezeře za horkého počasí odjel tradiční závod Hurá do školy. Pro LT Pirát šlo o pohárový závod se sedmičkovým koeficientem.

V sobotu se podařilo za slabého větru odjet tři rozjížďky ve všech lodního třídách (Pirát, Fireball, 420, Optimist). V neděli už nefoukalo.

V lodní třídě Optimist se na prvním místě umístil Jonáš Dymák, na druhém Vojtěch Dymák, oba z YC Vysoké Mýto. Třetí příčku obsadil domácí Petr Svoboda.

V lodní třídě Pirát zvítězili Josef Sivý a Dalibor Sivý ze Slavoje Hluboká, stříbrný kov získali Zdeněk Richter a Šimon Popper z YC Doksy, bronz Michal Tobolka a Petr Gardavský z TJ Jiskra Třeboň. Nejlepší domácí závodníci Petr Svoboda a Jiří Bulušek vybojovali páté místo.

V lodní třídě 420 měl poděbradský jachtklub zastoupení na všech třech stupních vítězů. Zvítězila posádka David Holoubek (TJ Jiskra Třeboň) a Aneta Licková (Bohemia Poděbrady), druzí skončili Matěj Hušek a Lia Hušková, třetí místo obsadili David Faltys a Jan Kolář (všichni Bohemia Poděbrady).

V lodní třídě Fireball obsadila první místo posádka Jaroslav a Kamil Vernerovi z Jachtklubu Toušeň, druzí dojeli Petr Šupolík a Ondřej Vích ze Sokola Dobřichovice a jako třetí se umístili Jan Gemperle a Jiří Svoboda ze stejného klubu. Nejúspěšnější domácí posádkou byli Jiří a Michal Šindýlkovi, kteří dojeli čtvrtí.

Těšíme se na vás příští rok znovu, ahoj!

PS
Jachtaři z Poděbrad o víkendu reprezentovali i na cizích vodách. V Lanškrouně Terezka Procházková svedla v osmi rozjížďkách tuhý boj s domácími závodníky a nakonec v LT Optimist obsadila skvělé čtvrté místo. Gratulujeme!

Fotky z Jezera:

 

Fotky od Jardy K.

Fotky z Lanškrouna:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s