Mistrovství světa RS500

Z Poděbradského klubu vyrazila posádka Aneta a Nikola Lickovy se svým trenérem Jiřím Lickem na mistrovství světa, které se konalo na jezeře v Itálii Lago Di Como ve dnech 2.-6.8.2021. Po příjezdu si holky připravily loď a šly se zapsat a přihlásit a po té se šlo na zahajovací ceremoniál, který vedli vlajkonoši za své státy. Bylo jich 8. Vše probíhalo v poklidu a každému bychom přáli tento silný zážitek prožít s námi. První dva závodní dny proběhly ve slabém větru a holkám se povedlo dojet jednu rozjížďku na skvělém 10. místě z 58 lodí. Po dvou dnech se umístily na 18. místě. Třetí den se bohužel závod neodjel i přesto, že jsme na vodu vyjeli a snažili se odstartovat dvakrát. Čtvrtý den se nevyjelo, protože celý den pršelo a nefoukalo, přesto se uskutečnila afterparty, která se povedla! Poslední závodní den se vyjelo do mírných podmínek a vítr se vyšplhal až na 12 m/s, se kterým se holky slušně popraly a dojížděly v polovině pole. Vypadalo to na slibný výsledek, ale bohužel z technických důvodu Anet a Niky nemohly dojet poslední rozjížďku. Přesto se umístily na 29. místě, no jak se říká, uzavřelz první polovinu s hrdým postojem.
Nikča – ,,Já osobně jsem získala spoustu zkušeností a závod jsem si neskutečně užila a se ségrou se mi skvěle spolupracovalo, jsem pyšná na to, kam nás náš táta dostal a že tam mohl být s námi a dělat nám úžasnou podporu na vodě.“
Organizace byla perfektní a promyšlená. Vždy před výjezdem si posádky vyzvedly trekry, díky kterým se mohly pozorovat závody přímo živě přes aplikaci. Závodníci měli úžasnou podporu, když vyjížděli na vodu a přijížděli z vody, děti zvedly vlajku státu a vykřikovaly název státu, který se u břehu zrovna vyskytoval. Každý den po příjezdu na ně čekalo občerstvení od organizátorů. Vše proběhlo podle plánu a my si tak odvezli spoustu zážitků a zkušeností!
Jsme hrdí na naši vlajku, protože mistrovství světa obsadilo 15 českých posádek a dokonce celé MS vyhrála posádka sourozenců Terka a Kuba Dobrý ! Děkujeme!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s